fbpx

SLÍPKA TOUR POD KŘÍDLY ŠÉFKUCHAŘŮ 2022

Velkobílovická slípka si už čechrá pírka a na pomoc si pozvala masterchefy

Láká vás procházka mezi sklepy v naší největší vinařské obci, neomezená konzumace výhradně suchých vín a delikatesy od trojice elitních šéfkuchařů? Tak si v kalendáři rezervujte sobotu 27. srpna na SLÍPKA TOUR POD KŘÍDLY ŠÉFKUCHAŘŮ 2022.

Letní putování po vinařstvích ve Velkých Bílovicích bude letos vonět a chutnat nejen vínem, ale i pečlivě vybraným menu od tria porotců z prvních ročníků oblíbeného televizního pořadu Masterchef Česko.

Trojice masterchefů – Miroslav Kalina, Marek Raditsch a Marek Fichtner – přijede se svými týmy a poutníkům za vínem uvaří a naservírují dvě jídla spárovaná se zdejšími víny. Podávat je budou přímo mezi sklepy na 4 místech ve speciálních food stanech.

A jen tam vám taky nalejí zcela jedinečná cuvée Velká červená a bílá Slípka. Ta jsou výhradně z hroznů z místních tratí, voní a chutnají po pevně daných bílých a modrých odrůdách.

A proč vlastně Slípka Tour? Logem spolku Velkobílovičtí vinaři je právě slepice, které v tomto městečku neřeknou jinak než slípka. Prostého venkovského opeřence si vybrali jako symbol toho, čeho si nejvíc váží – domova, vinohradů a přátelství.

Na akci si udělejte čas v sobotu 27. srpna od 12 do 20, jídlo se bude podávat od 13 do 19 hodin. Kvůli co nejdokonalejšímu gastronomickému zážitku je počet účastníků omezený na 2.400 osob.

Vstupenky jsou v prodeji od 15. května a výhradně online! Je to snadné, stačí párkrát kliknout. Vstupenku sice nejde vrátit, ale je přenosná. Lidem bez platné vstupenky na této akci nenalejí.

Pozor, při koupi vstupenky si vyberete vinaře, u něhož si ji aktivujete. Současně si zvolíte čas, kdy budete chtít utratit první kupon za skvělé jídlo. V tu dobu se musíte dostavit do jednoho ze 4 stanů, kde vám jídlo naservírují. Rezervační systém vám automaticky vygeneruje čas, kdy si do dalšího stanu zajdete projíst druhý kupon. Zdá se vám to komplikované? Důvodem je, aby jídlo i servis měly top úroveň, nejdete přece do fastfoodu zhltnout hambáč!

Vstupenky v hodnotě 2.400 Kč vám aktivují ve vinařství, které jste při koupi označili, od 11 hodin. V ceně jsou poukázky na odběr vín za 1.000 Kč a dvě luxusní jídla. Dostanete i skleničku, kapsičku a katalog s přehlednou mapkou, abyste mezi sklepy nezabloudili. Zakoupená vína si můžete u vinařů vyzvednout v neděli od 9 do 12 hodin.

Nejste zrovna mistři orientace? Dva dny před akcí si můžete stáhnout bezplatnou mobilní super apku na míru přesně této akci.

Vše, co potřebujete vědět o SLÍPKA TOUR POD KŘÍDLY ŠÉFKUCHAŘŮ 2022, najdete na našem webu.

Předprodej vstupenek

Otázky a odpovědi Slípka Tour 2023

Čím je SLÍPKA TOUR tak výjimečná?

Ve snoubení špičkových suchých vín a delikátních pokrmů od známých šéfkuchařů. V praxi to znamená neomezenou konzumaci výtečných vín plus noblesní servis 2 skvělých jídel spárovaných se skvělými víny a originálními velkobílovickými cuvée Velká červená a bílá Slípka v profesionálních party stanech.

Proč se budou pít výhradně suchá vína?

Členové spolku Velkobílovičtí vinaři se shodli, že právě suchá vína umocňují smyslový zážitek při snoubení vína a jídla. Přímo k jídlu se proto budou podávat pečlivě vybraná suchá vína, aby zážitek z jídla a vína byl co nejintezivnější.

Kdy, kde a jak si můžu koupit vstupenky?

Jen v předprodeji a výhradně online od 5. května do vyprodání. Počet vstupenek je omezený na 1.200. Je třeba naplánovat počet jídel z prvotřídních surovin, aby vše časově vycházelo tak, že jídlo bude čerstvě připravené v top kvalitě a s bezchybným servisem. Vstupenku si kupte u kteréhokoliv vinaře, třeba u svého oblíbeného. Pokud už u něj vstupenky nebudou, nevadí, zakupte si ji u jiného vinaře a pak si k tomu „svému“ zajděte. Se vstupenkou se samozřejmě dostanete do všech 46 otevřených vinařství.

Co všechno je ve vstupném?

Neomezená konzumace ve všech otevřených sklepech, 2 kupony na jídlo, 3 kupony na víno v celkové hodnotě 600 korun, sklenička s logem, nosička, katalog, tužka a mapa.

Kdy a kde si vstupenku aktivuji?

Až v den akce – 2. 9. 2023 od 11:30 hodin – přímo u vinaře, kterého jste si při koupi vstupenky vybrali. Dejte pozor, abyste se dostavili ke správnému vinaři. Ve Velkých Bílovicích totiž není Osička jako Osička, Zapletal jako Zapletal ;-) Záleží nejen na příjmení, ale i na jménu!

Musím si vstupenku vytisknout?

Nemusíte, stačí ji předložit v mobilním telefonu nebo v jiném zařízení. Ale pokud preferujete papírovou formu, vinař ji bez problémů oskenuje. Současně s tím dostanete katalog, skleničku s nosičkou, propisku a mapu.

V jakém formátu vstupenku dostanu?

V PDF. Pokud si jich objednáte dvě a více, přijdou vám všechny pěkně pohromadě v 1 PDF souboru. Pokud chcete vstupenky rozdělit mezi členy vaší skupiny, použijte online PDF program, nebo si soubor otevřete v mobilním zařízení a udělejte screenshot na displeji. Pak můžete vstupenky rozeslat jejich majitelům. Není důležité, na koho je vstupenka vystavena, záleží jen na unikátním QR kódu.

Co dál po předložení vstupenky a nafasování výbavy k putování?

Jakmile si ji v daném vinařství aktivujete, ochutnáte první vzorky a vydáte se za dalšími víny. Mrknete do aplikace Velkobílovičtí vinaři, která bude aktualizovaná nejpozději 2 dny před akcí, nebo do mapy, kterou jste dostali. Vyberete si vinařství, které je nejblíž, nebo do kterého chcete jít a zvolíte nejkratší cestu.

Kdy si můžu zajít na jídlo?

Obě jídla, oběd i večeře, se vydávají ve 2 party stanech. Součástí zakoupené vstupenky je i číslo stanu, kde se najíte. Navštívíte oba stany, v stanu číslo 1 dostanete oběd, v čísle 2 večeři, nebo naopak. Ze vstupenky se také dozvíte, odkdy dokdy se oběd a večeře vydává. Nastudujte si v předstihu trasu po sklepech tak, abyste se v klidu a pohodě přibližovali ke stanu, kde se najíte.

Co když ještě nebudu mít v čase stanoveném na večeři hlad?

Po loňských zkušenostech jsme na to mysleli. Večeři si proto můžete sníst stejně jako oběd s ukázkovým servisem a spárovanými víny ve stanu, ale NOVĚ si můžete večeři v bio obalu a s bio příborem v daném stanu vyzvednout v balíčku a sníst si ho, až budete mít chuť. O nic nepřijdete, pořád to bude to stejné jídlo.

Co mám dělat, když se na poslední chvíli nemůžu akce zúčastnit?

Nic se neděje. Peníze vám sice nevrátíme, ale vstupenku můžete někomu věnovat. Jen tak, nebo jako dárek :-) Bude sice na vaše jméno, ale pro nás je důležitý pouze unikátní QR kód.

Můžu si koupit jen vstupenku bez kuponů na odběr vína a výdej jídla?

Ne, máme jen jeden typ vstupenek, který zahrnuje veškerý vinný a gastronomický komfort tak, abyste si akci co nejvíc a v top kvalitě užili.

Co když si nechci koupit víno. Vrátí mi vinař peníze za kupony na jeho odběr?

Ne! V ceně vstupenky jsou 3 kupony po 200 kč na nákup vína u libovolného vinaře. Záleží jen na vás, jaké si vyberete a kolik lahví za ně pořídíte. Kupony jsou výhradně na nákup vína v den akce, nebo druhý den, v neděli 3. 9. od 9 do 12 hodin. Uplatnit je můžete jen v těch vinařstvích, která jsou otevřena v rámci akce a jsou uvedená v katalogu. Pozor, jestliže cena vína nedosáhla hodnoty kuponu, zůstane rozdíl vinaři. Naopak – rozdíl můžete doplatit. Koupíte-li tedy 1 láhev za 180 Kč, vinař vám 20 korun nevrátí. Když si koupíte láhev za 210 Kč, tak mu 10 Kč doplatíte. A ještě jedna skvělá zpráva – nakupovaná vína můžete vybírat z celého sortimentu vinaře, tedy nejenom ta suchá, která se budou v den akce nalévat, můžete si je libovolně nakombinovat.

Přijede nás víc, nabízíte skupinovou slevu?

Ne, protože chceme nabízet nejlepší možnou úroveň všech služeb.

Budeme mít s sebou řidiče. Musí něco platit, když nebude pít?

Pochvala za skupinovou účast! Ve více lidech všechno lépe chutná než o samotě. Ti, kdo nemůžou pít, se můžou zúčastnit bez placení, ale nedostanou jídla od šéfkuchařů :-( Hlady ani žízní ale neumřou, na několika místech bude i jídlo a nealko za přímou úplatu.

Kde se máme ubytovat?

Ubytování si zarezervujte co nejdřív ideálně ve Velkých Bílovicích. Když už bude všechno obsazené, zkuste to v okolních obcích (Moravský Žižkov, Podivín, Rakvice, Vrbice, Břeclav, Velké Pavlovice, Vrbice...). Ideálně do 15 km, kam vás po akci za přijatelnou cenu doveze taxík.

Kdy mám na akci přijet?

Aspoň 1 hodinu před oficiálním začátkem akce. I z domu raději vyjeďte dřív, nikdy nevíte, co se může cestou stát. Určitě je fajn se předem ubytovat. A než vyrazíte, zkontrolujte si, jestli máte vstupenky – v mobilu, nebo vytištěné.

Bude kulturní program a další občerstvení?

Bez toho by to u nás nešlo! K tanci a poslechu zahraje cimbálová muzika ve stanu číslo 2 od 20:00 do 24.00 hodin.

Akce skončí úderem 20. hodiny?

V zásadě ano. Ale pak bude zábava při cimbálové muzice ve stanu číslo 2. Někdo zavře hned ve 20 hodin, jiný později. Dokud budou hosté mít zájem o víno, tak je vinař ze sklepa téměř určitě nevyžene, pokud se budou chovat slušně ;-)

Pozvěte i své přátele a známé, moc se na vás těšíme.

Kde se ubytovat?

Ubytování si zarezervujte co nejdřív ideálně ve Velkých Bílovicích. TADY NAJDETE PŘEHLED PENZION, HOTELŮ A VINAŘSTVÍ a dalších ubytovacích kapacit ve Velkých Bílovicích. Když už bude všechno obsazené, zkuste to v okolních obcích (Moravský Žižkov, Podivín, Rakvice, Vrbice, Břeclav, Velké Pavlovice, Vrbice...). Ideálně do 15 km, kam vás po akci za přijatelnou cenu doveze taxík.

Mapa sklepních uliček, kde se budete pohybovat

Pozor, na této akci nebude fungovat kyvadlová doprava, musíte po svých. Ale nebojte, to dáte, my vás přece ve spolupráci se šéfkuchaři kvalitně posilníme.

 

Slipka Tour 2022 mapa

Stánkový prodej 2023

Máte zájem o stánkový prodej na akci SLÍPKA TOUR VELKÉ BÍLOVICE 2023?

Přečtěte si prosím níže zmíněný Provozní řád podmínek stánkového prodeje akce Slípka tour 2. 9. 2023

Provozovatel je povinen:

1. Zajistit si místo - plochu na základě domluvy s majitelem pozemku v lokalitě, kde chce nabízet své produkty:

 • v případě umístění ve sklepních uličkách
 • s vlastníkem nemovitostí - sklepu (i zde se vztahuje nájem dle m2)

2. Do 20. 8. 2023 zaslat na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. žádost o zapsání do Gastro 2023 a popis s uvedením:

 • dohodnutého místa a kontaktní osoby, na jehož pozemku se stánek bude nacházet
 • POZOR! Povolujeme jen stánky s kávou, nealko, dezerty, drobné pochutiny (sýry, uzeniny) a domácí pivovary, jiné než uvedené není povoleno.
 • s fakturačními údaji + VELIKOST STÁNKU
 • email pošlete ve znění:

Předmět: Objednávka Gastro 2023, stánkový prodej slípka tour 2023

 • FAKTURAČNÍ ÚDAJE VČ. IČO, ADRESA, KONTAKTNÍ OSOBA:
 • MÍSTO PRODEJE:
 • STÁNEK KATEGORIE (do 6m2), (do 12m2), (nad 12m2)
 • SORTIMENT:
 • TELEFON:
 • EMAIL:
 • Uhradit na základě vydané faktury poplatek nájemného za prodejní místo nejpozději do 28. 8. 2023 na uvedený bankovní účet. (Dnem úhrady se rozumí den připsání finančních prostředků na účet spolku Velkobílovičtí vinaři.) Po tomto datu nebude možnost přijímat žádosti o stánkový prodej.
 • Zařazení provozovatele stánku do seznamu Gastro 2023 s přiděleným číslem bude provedeno po zaplacení faktury na účet pořadatele dle velikosti prodejního místa.
 • Respektovat při provozování stánku průjezd dopravy. Umísťovat stánky popř. ostatní příslušenství na pozemní komunikace není dovoleno.
 • Řádně označit svůj stánek (kontaktní adresa, sídlo firmy), mít u sebe a splňovat všechny náležitosti k prodeji v souladu s vyhláškou a živnostenským zákonem.
 • Udržovat čistotu a pořádek kolem svého místa. Na dodržování pořádku dohlíží kontaktní osoba.
 • Provozovatel je povinen zajistit si odpadkové koše a jejich následný úklid. V případě zjištění nedůsledného úklidu bude stánek pokutován částkou 2.000 Kč.

Ostatní podmínky:

 • 1. POZOR! Povolujeme jen stánky s kávou, nealko, dezerty, drobné pochutiny (sýry, uzeniny) a domácí pivovary, jiné než uvedené není povoleno.
  2. Doba nástupu stavby stánku je sobota 9.00 – 11.00 h, ukončení prodeje do 20:00 h (pokud není pořadatelem dovoleno prodloužení)
 • 3. Výše nájemného se stanovuje:
  • A stánek do 6 m2 1.000 Kč bez DPH /den
  • B stánek od 6 do15 m2 2.000 Kč bez DPH / den
  • C stánek nad 15 m2 3.000 Kč bez DPH / den
 • 4. Kontrolní osoby provedou v den akce kontrolu všech stánků a předá jejich provozovatelům Ověření Gastro 2023 s pořadovým číslem.

Tento provozní řád je závazný pro všechny prodejce. Jeho porušení nebo nedodržení podmínek prodeje může mít za následek ukončení prodeje a provozovatel stánku může být vykázán na základě obecně závazné vyhlášky městskou policií. Pořadatel si vyhrazuje právo nevyhovět žádosti provozovatele.

Kontaktní osoba: Michal Tetur: +420 775 595 561

Pořadatel: Velkobílovičtí vinaři, spolek, Hlavní č.ev.97, 69102 Velké Bílovice, IČ: 22682473, DIČ: CZ22682473

Sledujte náš Facebook i Instagram pro aktuální info

Buďte v obraze a sledujte nás na Facebooku i Instagramu.

    

Velkobílovičtí vinaři, spolek
Hlavní č. ev. 97, 691 02 Velké Bílovice
IČ: 22682473
DIČ: CZ22682473
www.velkebilovice.com
www.velkobilovictivinari.cz

Komunikace s médii
info@velkobilovictivinari.cz

Aplikace Velkobílovičtí vinaři
Webové verze aplikace

Sledujte nás na Facebooku

Stahujte BEZPLATNĚ aplikaci Velkobílovičtí vinaři.

QR googleQR apple

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

comgate