• 14. ročník Ze sklepa do sklepa 2019 už 6. 4.

  Velkobílovičtí vinaři si vás dovolují pozvat na největší ochutnávku vín - již 14. ročník Ze sklepa do sklepa ve Velkých Bílovicích, který se bude konat v sobotu 6. dubna 2019. Otevřeno bude celkem 52 vinných sklepů. 

  Už nyní si v on-line předprodeji můžete zakoupit vstupenku na tuto jedinečnou akci konající se v nejvěštší vinařské oblasti ČR. Abychom zajistili rychlejší odbavení u podkladen a rychlejší vyzvednutí lístků zakoupených předprodeji, dají se v předprodeji zakoupit pouze 4 vstupenky a více. Ideální pro skupiny.

  Vstupenky, jejiž počet je zcela neomezený, lze také zakoupit na místě v den konání akce na INFOCENTRUM 1 a INFOCENTRUM 2.

  Vše o letošním 14. ročníku Ze sklepa do sklepa 2019

  15

 • Slípka i Sedlák s koněm slaví úspěch

  A tentokrát mimořádně nejde o ocenění vinařské, ale ocenění designu, resp. obalovém designu.

  Jak etiketa Velké Slípky, tak vinná etiketa pro Rodinné vinařství Sedlák se symbol oráče s koněm zvítězily v celosvětové obalové soutěži WorldStar Packaging Awards, kam se nominovaly díky vítězství v národní soutěži Obal roku 2018. Obě tyto krásné etikety vyrobila a vytiskla břeclavská společnost Tiskárna ETIFLEX, s.r.o. Design etiket navrhl pro obě vína grafik Lukáš Průdek.

  Podrobnější informace najdete na webu www.worldstar.org

  slipka sedlack oceneni

 • Vinařský ples 2019

  Velkobílovičtí vinaři si vás dovolují pozvat na tradiční Vinařský ples konaný 23. 2. 2019 v Kulturním domě ve Velkých Bílovicích.

  Prodej vstupenek byl ukončen.

  v ples2019 vyprodano

 • Svatomartinská Slavnost na Púrynkách 2018

  17. listopadu 2018, sklepní trať Púrynky

  VBV plakat svatmartinske 2018

 • Poděkování Ze sklepa do sklepa 2018

  Velkobílovičtí vinaři děkují všem, kteří přijeli do Velkých Bílovic ochutnat to nejlepší z úrody 2017.
  I když se dostavili nečekané komplikace v podobě autobosuové dopravy, navštívilo akci Ze sklepa do sklepa celkem 5924 návštěvníků.

  Věříme, že v roce 2019 uděláme vše proto, aby jsme Vám akci ještě více zpříjemnili.

  Vylosovaní výherci Ze sklepa do sklepa 2018:

  1. CENA
  Kristýna Pospíchalová
  Nová Ves u Chotěboře

  2. CENA
  Milan Jiruše
  Tovačov

  3.CENA
  p.Jiří
  Klatovy

  Spolek Velkobílovičtí vinaři

 • Oblastní výstava vín 2019

  Spolek Velkobílovičtí vinaři zve všechny vinaře a milovníky dobrého vína na tradiční výstavu vín spojenou s největší výstavou naturálních vín - Víno 66,6 a nic navíc, která se uskuteční 11. května 2019 v Kulturním domě ve Velkých Bílovicích. Začátek v 9.00 hodin.

  Předchozí ročníky

 • Velkobílovičtí vinaři představili svá špičková cuvée

  Velkobílovičtí vinaři představili svá špičková cuvée

  Sdružení Velkobílovičtí vinaři tento týden představilo dvě kolekce výjimečných vín – Velká bílá Slípka a Velká červená Slípka. Vína jsou cuvée nejtypičtějších velkobílovických odrůd a byla speciálně vytvořena tak, aby dokonale reprezentovala terroir Velkých Bílovic. Zároveň se v nich ale odráží jedinečný styl konkrétních vinařů.

  Mezi členy spolku Velkobílovických vinařů najdeme jak zasloužilé mistry vinaře, tak i mladé vinaře či vinařky. Všichni se navzájem velmi dobře znají a jsou přátelé a pro všechny je prioritou dělat kvalitní a výborná vína. To byl také impuls, aby se pokusili posunout dál a vytvořili něco výjimečného. Tím výjimečných jsou právě cuvée Velká červené Slípka a Velká bílá Slípka.

  Vinice Velkých Bílovic jsou ideální pro červené odrůdy, a tak byla pro značení ochrannou známkou Velká červená Slípka vybrána Frankovka, Zweigeltrebe a pro doplnění a doladění také část Rulandského modrého do 30 %. Vína se známkou Velká bílá Slípka jsou pak cuvée Rulandského šedého a Chardonnay. Důležité pro celkový výraz těchto vín je ležení vína na dřevěných sudech. U bílého cuvée minimálně 6 měsíců a u červeného 12 měsíců. V měsíci květnu musí projít degustační komisí kde dostanou (anebo nedostanou) možnost používat ochranné označení Velká červená nebo bílá Slípka. Po zatřídění těchto vín, než můžou na trh musí navíc ještě ležet půl roku v láhvi. Všechna cuvée jsou na trh uváděna pod společnou etiketou s hlavním znakem Slípky.

  Vinařství kde zakoupíte tato cuvée: Rodinné vinařství Sedlkák, Vinařství Sing Wine, Malý vinař-František a Hana Mádlovi, Vinařství František Zapletal, Vinařství Vladimír Tetur, Vinařství Kubík, Vinné sklepy Zapletal, Rodinné vinařtví Spěvák, Vinařství Hrabal.

  Velkobílovická slípka jako záruka kvality

  Znak červenožluté slípky sdružil vinařské špičky z vinařské obce Velké Bílovice. Příběh Velkobílovické „slípky“ je zakořeněn v hluboké minulosti. Odjakživa si velkobílovické sousedé z okolí dobírali za to, že jako jediní široko daleko mají slípku, a ne slépku či slepici. Stanislav Hrabal ze spolku Velkobílovických vinařů vysvětluje: „Přespolňáci nám říkali slípáci a my jim všelijak. A prali jsme se, když jsme byli malí kluci. A jeden kamarád ze třídy jim to pak vrátil, když pravil, že stejně máme lepší víno než oni. Vždyť i táta to doma říkával...“. Nyní je na padesát vinařů z této největší vinařské obce sdruženo pod jedním znakem – slípkou, který představuje ztělesnění plodnosti, mateřské péče, starostlivosti a lidovosti.

  Tip: Máte rádi kvalitní moravská vína, v kterých se zrcadlí místo jejich vzniku a jedinečný rukopis místních vinařů? Vyzkoušejte nová cuvée, tedy vína z více odrůd, vyrobená Velkobílovickými vinaři. Vína označená jako Velká červená Slípka jsou červená z odrůd Frankovka, Zweigeltrebe a Rulandského modré. Rok ležela v dubových sudech a dalšího půl rok v láhvi. Vína z kolekce Velká bílá Slípka jsou bílá z odrůd Rulandské šedé a Chardonnay. Bílá vína mají za sebou minimálně 6 měsíců v dubovém sudu a další půl rok v láhvi. Díky tomu jsou mimořádně kvalitní, najdete v nich typický terroir Velkých Bílovic a lásku a obrovskou péči místních vinařů.

   

 • Přeprodej vstupenek Ze sklepa do sklepa 2018 spuštěň!

  Už se nemůžete dočkat jara stejně jako my? Jaro, resp. první dubnový víkend a Ze sklepa do sklepa už neodmyslitelně patří k sobě. Neváhejte a zakupte si v předprodeji vstupenky už nyní:

  PŘEPRODEJ VSTUPENEK ZE SKLEPA DO SKLEPA 2018 SPUŠTĚŇ!

  V pořadí 13. ročník Ze sklepa do sklepa se bude konat v sobotu 7. dubna 2018 tradičně v největší vinařské obci České republiky - ve Velkých Bílovicích. Opět pro vás otevřeme 53 vinařských sklepů a vy tak budete moci ochutnat stovky vytříbených červených, bílých i růžových vín, s přívlastky i bez, vyznačující se vynikající chutí a vůní.

  Těšíme se na viděnou 7. 4. 2018! Vaši velkobílovičtí vinaři

  zsds 2018

 • Vinařský ples

  Zveme Vás na historicky první vinařský ples do největší vinařské obce ČR dne 10. února 2018 do kulturního domu ve Velkých Bílovicích.

  Kdy: 10.2.2018 v 20:00 hodin
  Kde: Kulturní dům, Nám.Osvoboditelů,  Velké Bílovice

  Vstupné: 250,-Kč v předprodeji a 300,-Kč na místě
  Vstupenky je možné zakoupit každý pracovní den od 13h do 16h na prodejně Dýňových jáder u Herůfků na ulici Mírová 735

  Hraje: DH Gloria, CM Grajcar a kapela Setback

  Plakat ples v8 pro web 1

 • SVATOMARTINSKÁ SLAVNOST NA PÚRYNKÁCH 2017

  SVATOMARTINSKÁ SLAVNOST NA PÚRYNKÁCH 2017

  11. LISTOPADU, SKLEPNÍ TRAŤ PÚRYNKY

archiv starších aktualit

Velkobílovičtí vinaři, spolek
Krátká 88, 691 02 Velké Bílovice
info@velkebilovice.com
www.velkebilovice.com

Komunikace s médii
info@velkebilovice.com 

IČ: 22682473
DIČ: CZ22682473