fbpx

 • Představení pokrmů Slípka Tour 2022

  🐔 Slípka Tour pod křídly šéfkuchařů 2022 bude vonět a chutnat vínem a pečlivě vybraným menu od tří porotců Masterchef Česko.
  🍷 Miroslav Kalina, Marek Raditsch a Marek Fichtner sestavili gurmánské menu na míru našim jedinečným cuvée Velká červená a bílá Slípka.
  🦆 Pochutnáte si na kachním prsíčku na medu, gratinovaných bramborách, glazírované karotce a omáčce z červeného vína.
  🐮 Druhou lahůdkou jsou hovězí líčka v krémové hříbkové omáčce s kořenovou zeleninou, pyré z pečeného česneku a mandlové knedlíčky.
  ✅ Obě jídla jsou zahrnuta v ceně vstupenky a budou se podávat ve 4 k tomu určených stanech. Sníst si je zajdete podle časových údajů uvedených na vaší vstupence.

  slipka tour masterchef kuchari kalina

   

  hovezi licka

  kachni prso

 • Slípka Tour 2022 ... letos pod křídly šéfkuchařů. Vstupenky v prodeji!

  Velkobílovická slípka si už čechrá pírka a na pomoc si pozvala masterchefy Kalinu, Raditsche a Fichtnera

  Láká vás procházka mezi sklepy v naší největší vinařské obci, neomezená konzumace výhradně suchých vín a delikatesy od trojice elitních šéfkuchařů? Tak si v kalendáři rezervujte sobotu 27. srpna na SLÍPKA TOUR POD KŘÍDLY ŠÉFKUCHAŘŮ 2022.

  Letní putování po vinařstvích ve Velkých Bílovicích bude letos vonět a chutnat nejen vínem, ale i pečlivě vybraným menu od tria porotců z prvních ročníků oblíbeného televizního pořadu Masterchef Česko. Trojice masterchefů – Miroslav Kalina, Marek Raditsch a Marek Fichtner – přijede se svými týmy a poutníkům za vínem uvaří a naservírují dvě jídla spárovaná se zdejšími víny. Podávat je budou přímo mezi sklepy na 4 místech ve speciálních food stanech. A jen tam vám taky nalejí zcela jedinečná cuvée Velká červená a bílá Slípka. Ta jsou výhradně z hroznů z místních tratí, voní a chutnají po pevně daných bílých a modrých odrůdách.

  On-line předprodej vstupenek spustíme dnes v pondělí 16. 5. 2022 od 15:00 h! Neváhejte, vstupenek je pouze omezené množství v počtu 2400.

  Svou vstupenku zakupte tady>>>

  V ceně jsou poukázky na odběr vín za 1.000 Kč a další 2 kupony na luxusní jídlo. Dostanete i skleničku, kapsičku a katalog s přehlednou mapkou, abyste mezi sklepy nezabloudili

  Kompletní informace a odpovědi na všechny vaše otázky k jedinečné Slípka Tour pod křídly šéfkuchařů 2022 zjistíte na tomto odkaze>>> 

   

  slipka tour 2022

 • Výstava vín 2022

  Výstava vín s největší výstavou naturálních vín v ČR
  30.4.2022 / 
  Velké Bílovice / Kulturní dům

  Spolek Velkobílovičtí vinaři,

  zve všechny vinaře a milovníky dobrého vína, na tradiční výstavu vín spojenou s největší výstavou naturálních vín v ČR, která se uskuteční v sobotu 30. dubna 2022 v Kulturním domě ve Velkých Bílovicích. Začátek v 9.00 hodin. Vstupné 400,-Kč. V ceně je neomezená degustace, sklenice, propiska a katalog. Součástí výstavy je prezentace a prodeh holandských sýrů. Vyhlášení šampionů výstavy v 14.00 hodin. Od 14.00 hodin bude hrát CM sourozenců Osičkových.

   Výstava vína 2022 Velké Bílovice

 • Spustili jsme předprodej vstupenek Ze sklepa do sklepa 2022

  Velkobílovičtí vinaři si vás dovolují pozvat na další ročník největší ochutnávky vín ZE SKLEPA DO SKLEPA, který proběhne
  2. dubna 2022. POZOR! Vstupenky v den akce nekoupíte v hotovosti tak jako v předchozích ročnících.
  Vstupenek máme dostatek. V den akce zakoupíte ONLINE vstupenky pomocí našeho prodejního portálu do 5 .minut.
  Je to jednoduché.

  ZAKUPTE VSTUPENKU NA ZE SKLEPA DO SKLEPA 2022 PRÁVĚ TEĎ...

  ... ochutnejte víno ve 52 sklepích největší vinařské obce v ČR, ve Velkiých Bílovicích. Čekají na vás stovky vytříbených červených, bílých i růžových vín, s přívlastky i bez, vyznačující se vynikající chutí i vůní.

  Za vinařem do Velkých Bílovic 2022

 • Za vinařem do Velkých Bílovic začíná 21. 4. 2022

  Vážení přátelé a milovníci vína,

  další ročník této tradiční akce je za dveřmi. A s velkou radostí dáváme do éteru, že letošní ZA VINAŘEM DO VELKÝCH BÍLOVIC bude oficiálně zahájen od čtvrtka 21. dubna 2022! Doražte za námi "prodegustovat sklepy" u vašich oblíbených velkobílovických vinařů.

  PŘEHLED VŠECH TERMÍNŮ "ZA VINAŘEM DO VELKÝCH BÍLOVIC 2022"

  Za vinařem do Velkých Bílovic 2022

 • Svatomartinská slavnost na Púrynkách 2021

  Přijměte pozvání na svatomartinskou slavnost ve Velkých Bílovicích v sobotu 13.11.2021 ve sklepní trati Púrinky. V 13.hodin přijede Sv. Martin na koni se svou družinou a zahájí ochutnávku svatomartinských a mladých vín z produkce místních vinařů.

  Těšit se můžete na zpěv mužáckých sborů z Velkých Bílovic, dechovou hudbu a cimbálovou muziku.

  Akce se po celou dobu odehrává ve venkovních prostorách a účastníci budou muset předložit při vstupu negativní PCR nebo antigenní test, očkovací certifikát nebo potvrzení o prodělání nemoci covid-19.

   

  na púrynkách

 • "Za vinařem" začínáme od 21. dubna 2022!

  Tradiční vinařská akce ZA VINAŘEM DO VELKÝCH BÍLOVIC 2022, která proběhne od 21. dubna do 24. srpna 2022.

  Po tuto dobu se postupně otevřou své dveře 54 vinařství. Každý týden 4 až 5 vinařství, od čtvrtka do středy, ve vedlejší sezóně od 15:00 – 19:00 h a v hlavní sezoně po dobu 10 týdnů od 14:00 do 19:00 hodin. Budete mít možnost degustovat min. 8 druhů vín za 250 Kč na osobu. 

   

  Další informace i termíny jednotlivých vinařstvích ZDE!

  zaVinarem2019

   

   

 • SLÍPKA TOUR POD KŘÍDLY ŠÉFKUCHAŘŮ 2022

  Velkobílovická slípka si už čechrá pírka a na pomoc si pozvala masterchefy

  Láká vás procházka mezi sklepy v naší největší vinařské obci, neomezená konzumace výhradně suchých vín a delikatesy od trojice elitních šéfkuchařů? Tak si v kalendáři rezervujte sobotu 27. srpna na SLÍPKA TOUR POD KŘÍDLY ŠÉFKUCHAŘŮ 2022.

  Letní putování po vinařstvích ve Velkých Bílovicích bude letos vonět a chutnat nejen vínem, ale i pečlivě vybraným menu od tria porotců z prvních ročníků oblíbeného televizního pořadu Masterchef Česko.

  Trojice masterchefů – Miroslav Kalina, Marek Raditsch a Marek Fichtner – přijede se svými týmy a poutníkům za vínem uvaří a naservírují dvě jídla spárovaná se zdejšími víny. Podávat je budou přímo mezi sklepy na 4 místech ve speciálních food stanech.

  A jen tam vám taky nalejí zcela jedinečná cuvée Velká červená a bílá Slípka. Ta jsou výhradně z hroznů z místních tratí, voní a chutnají po pevně daných bílých a modrých odrůdách.

  A proč vlastně Slípka Tour? Logem spolku Velkobílovičtí vinaři je právě slepice, které v tomto městečku neřeknou jinak než slípka. Prostého venkovského opeřence si vybrali jako symbol toho, čeho si nejvíc váží – domova, vinohradů a přátelství.

  Na akci si udělejte čas v sobotu 27. srpna od 12 do 20, jídlo se bude podávat od 13 do 19 hodin. Kvůli co nejdokonalejšímu gastronomickému zážitku je počet účastníků omezený na 2.400 osob.

  Vstupenky jsou v prodeji od 15. května a výhradně online! Je to snadné, stačí párkrát kliknout. Vstupenku sice nejde vrátit, ale je přenosná. Lidem bez platné vstupenky na této akci nenalejí.

  Pozor, při koupi vstupenky si vyberete vinaře, u něhož si ji aktivujete. Současně si zvolíte čas, kdy budete chtít utratit první kupon za skvělé jídlo. V tu dobu se musíte dostavit do jednoho ze 4 stanů, kde vám jídlo naservírují. Rezervační systém vám automaticky vygeneruje čas, kdy si do dalšího stanu zajdete projíst druhý kupon. Zdá se vám to komplikované? Důvodem je, aby jídlo i servis měly top úroveň, nejdete přece do fastfoodu zhltnout hambáč!

  Vstupenky v hodnotě 2.400 Kč vám aktivují ve vinařství, které jste při koupi označili, od 11 hodin. V ceně jsou poukázky na odběr vín za 1.000 Kč a dvě luxusní jídla. Dostanete i skleničku, kapsičku a katalog s přehlednou mapkou, abyste mezi sklepy nezabloudili. Zakoupená vína si můžete u vinařů vyzvednout v neděli od 9 do 12 hodin.

  Nejste zrovna mistři orientace? Dva dny před akcí si můžete stáhnout bezplatnou mobilní super apku na míru přesně této akci.

  Vše, co potřebujete vědět o SLÍPKA TOUR POD KŘÍDLY ŠÉFKUCHAŘŮ 2022, najdete na našem webu.

  Předprodej vstupenek

  Zakoupit vstupenku

  JAK JE TO VLASTNĚ S TĚMI VSTUPENKAMI?

  • Vstupenky jsou k zakoupení od 15. května pouze v předprodeji a jen on-line, a to i v den konání akce. Ani přímo na akci se fyzicky nikde prodávat NEBUDOU! Zatím je jich dost, koupit je můžete tady. Jen pozor, je jich omezené množství.
  • Vstupenku nelze vrátit, ale je přenosná. Bez ní vám nenalejí, ani vám nevydají jídlo.
  • Při koupi si vyberte vinaře, kde si vstupenku v den akce aktivujete a nafasujete všechno, co potřebujete.
  • Současně si vyberte čas, kdy se chcete najíst za první ze dvou kuponů. Hodinu druhého jídla vám systém vygeneruje automaticky.
  • V den akce u vybraného vinaře elektronickou vstupenku předložíte vytisknutou nebo v mobilu a dostanete vše, co potřebujete k příjemnému průběhu akce včetně kuponů za 1.000 kč na odběr vín a dva kupony na luxusní jídlo.
  • Jeden kupon za jídlo utratíte v čase, který jste si vybrali při placení vstupenky. Na druhý kupon vám jídlo vydají v čase, který vám vygeneroval systém. V případě, že bude ve zvolených časech ve stanech fronta, nemusíte mít strach, že váš čas uplyne a kupon propadne. Obslouží vás hned, jak se uvolní místo.
  • Kupony můžete utratit u libovolného vinaře ten den, kdy se akce koná, nebo o den později v neděli 28. srpna od 9 do 12 hodin, kdy vám už zakoupená vína taky vydají.
  • Orientaci mezi sklepy vám usnadní naše apka, kterou si nejdřív 2 dny před akcí bezplatně stáhněte.

  Otázky a odpovědi Slípka Tour 2022

  VŠE, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT O SLÍPKA TOUR POD KŘÍDLY ŠÉFKUCHAŘŮ 2022

  1. Lístky jsou pouze v předprodeji?

  Ano, jen v předprodeji a výhradně online. Pokud máte svého oblíbeného vinaře a ten už vstupenku nemá, nepodléhejte panice.  Kupte si ji u jiného vinaře a pak si k tomu „svému“ zajděte. Se vstupenkou se samozřejmě dostanete do všech 50 otevřených vinařství.

  1. Co mám dělat, když se na poslední chvíli nemůžu akce zúčastnit?

  Nic se neděje. Peníze vám sice nevrátíme, ale vstupenku můžete někomu věnovat. Jen tak, nebo jako dárek :-) Bude sice na vaše jméno, ale pro nás je důležitý pouze unikátní QR kód.

  1. Můžu si koupit jen vstupenku bez kuponů na odběr vína a výdej jídla?

  Ne, máme jen jeden typ vstupenek, který zahrnuje veškerý vinný a gastronomický komfort tak, abyste si to co nejvíc a na odpovídající úrovni užili.

  1. Přijede nás hodně, nabízíte skupinovou slevu?

  Ne, protože chceme nabízet špičkovou úroveň všech služeb.

  1. Co řidič, který nás přiveze, musí něco platit, když nebude pít?

  Pochvala za skupinovou účast! Ve více lidech všechno lépe chutná než o samotě. Ti, kdo nemůžou pít, se můžou zúčastnit bez placení, ale nedostanou jídla od tří šéfkuchařů :-( Musíte se s nimi rozdělit! Ne, vážně – k dispozici bude na několika místech i jídlo a nealko za přímou úplatu.

  1. Kde se máme ubytovat?

  Ubytování si zarezervujte co nejdřív ideálně ve Velkých Bílovicích. Když už bude všechno obsazené, zkuste to v okolních obcích (Moravský Žižkov, Podivín, Rakvice, Vrbice, Břeclav, Velké Pavlovice, Vrbice...). Ideálně do 15 km, kam vás po akci za přijatelnou cenu doveze taxík.

  1. Kdy mám na akci přijet?

  V nejlepším případě aspoň 1 hodinu před oficiálním začátkem akce. I z domu raději vyjeďte dřív, nikdy nevíte, co se může cestou stát. Určitě je fajn se předem ubytovat. A než vyrazíte, zkontrolujte si, jestli máte vstupenky – v mobilu, nebo vytištěné.

  1. Kdy si mohu vstupenku aktivovat?

  Až v den akce přímo u vinaře, kterého jste si při koupi vstupenky vybrali. Tedy 27. 8. od 11:30 hodin. Dejte pozor, abyste si vstupenku šli aktivovat ke správnému vinaři. Ve Velkých Bílovicích totiž není Osička jako Osička, Zapletal jako Zapletal ;-) Záleží nejen na příjmení, ale i na jménu!

  1. Musím si vstupenku vytisknout?

  Nemusíte, stačí ji předložit v mobilním telefonu nebo v jiném zařízení. Ale pokud preferujete papírovou formu, oskenuje vinař i takovou vstupenku.

  1. V jakém formátu vstupenku dostanu?

  V PDF. Pokud si jich objednáte dvě a více, přijdou vám všechny pěkně pohromadě  v 1 PDF souboru. Pokud chcete vstupenky rozdělit mezi členy vaší skupiny, použijte online PDF program, nebo si soubor otevřete v mobilním zařízení a udělejte screenshot na displeji. Pak můžete vstupenky rozeslat jejich majitelům. Není důležité, na koho je vstupenka vystavena, ale na unikátním QR kódu.

  1. Lístky a všechny potřebné věci k putování jsem úspěšně nafasoval. Co dál?

  Dejme tomu, že si vstupenku aktivujete ve Vinařství Kubík s číslem 4. Ochutnáte tam několik vzorků a chcete jít k dalšímu vinaři. Mrknete do aplikace Velkobílovičtí vinaři, kterou aktivujeme 2 dny před akcí, nebo do mapy, kterou jste dostali. Vyberete si vinařství, které je nejblíž, nebo do kterého chcete jít a zvolíte nejkratší cestu.

  1. Kdy mám jít na první degustační jídlo a do jakého stanu?

  S koupí vstupenky si volíte čas výdeje prvního jídla za první kupon. Číselné a barevné označení vás zavede do toho správného stanu. Pečlivě si tedy pohlídejte čas a číslo včetně barvy stanu, jenom tam vám jídlo vydají. Když tam bude fronta, nic se neděje, brzy se na vás dostane a o jídlo v žádném případě nepřijdete! Čas si můžete příjemně zkrátit pohárkem suchého vína, které vám nalejí šohaji v krojích. Čas druhého jídla za druhý kupon se vám automaticky vygeneruje při koupi vstupenky. Postup je stejný, tak buďte na místě včas. Oba časy jsou zaznamenané na kuponech.

  1. Bude kulturní program a další občerstvení?

  Tak určitě! K tanci a poslechu zahraje dechová hudba na prostranství Křástelka. Občerstvení bude nejen ve 4 stanech za kupony, ale i jinde a za hotovost.

  1. Co když si nechci koupit víno. Vrátí mi vinař peníze za kupony na jeho odběr?

  Ne! V ceně vstupenky jsou kupony v hodnotě 1000 kč na nákup vína u libovolného vinaře. Záleží jen na vás, jaké si vyberete a kolik lahví za ně pořídíte. Kupony jsou výhradně na nákup vína v den akce, nebo druhý den, v neděli 28. 8. od 9 do 12 hodin. Uplatnit je můžete jen v těch vinařstvích, která jsou otevřena v rámci akce a jsou uvedená v katalogu. Pozor, jestliže cena vína nedosáhla hodnoty kuponu, zůstane rozdíl vinaři. Naopak – rozdíl můžete doplatit. Koupíte-li tedy 1 láhev za 180 Kč, vinař vám 20 korun nevrátí. Když si koupíte láhev za 210 Kč, tak mu 10 Kč doplatíte. A ještě jedna skvělá zpráva, nakupovaná vína můžete vybírat z celého sortimentu vinaře, tedy nejenom ta suchá, která se budou v den akce nalívat, můžete si je libovolně nakombinovat.

  1. Akce skončí přesně ve 20 hodin?

  V zásadě ano. Někdo zavře hned ve 20 hodin, jiný později. Dokud budou hosté mít zájem o víno, tak je vinař ze sklepa téměř určitě nevyžene, pokud se budou chovat slušně a nebudou mít hodně naváto ;-)

  Všichni vinaři a šéfkuchaři se na vás už teď moc těší.

  Kde se ubytovat?

  Ubytování si zarezervujte co nejdřív ideálně ve Velkých Bílovicích. TADY NAJDETE PŘEHLED PENZION, HOTELŮ A VINAŘSTVÍ a dalších ubytovacích kapacit ve Velkých Bílovicích. Když už bude všechno obsazené, zkuste to v okolních obcích (Moravský Žižkov, Podivín, Rakvice, Vrbice, Břeclav, Velké Pavlovice, Vrbice...). Ideálně do 15 km, kam vás po akci za přijatelnou cenu doveze taxík.

  Mapa sklepních uliček, kde se budete pohybovat

  Pozor, na této akci nebude fungovat kyvadlová doprava, musíte po svých. Ale nebojte, to dáte, my vás přece ve spolupráci se šéfkuchaři kvalitně posilníme.

   

  Slipka Tour 2022 mapa

  Appka jako dělaná pro Slípka Tour

  Nejste zrovna mistři orientace? Dva dny před akcí si můžete stáhnout bezplatnou mobilní super apku na míru přesně této akci.

  Sledujte náš Facebook pro aktuální info

  Buďte v obraze a sledujte nás na Facebooku.

   

      

 • Podpořte svého vinaře nákupem Svatomartinského a mladého vína

  Známku Svatomartinské 2020 letos obdrželo 312 vín od 74 vinařů - celkem 1,75 mil. lahví. Najdete mezi nimi samozřejmě i řadu Velkobílovických vinařů.

  Podpořte svého oblíbeného velkobílovické vinaře nákupem Svatomartinského nebo i mladého vína a oslavte nejen svátek Sv. Martina se skvělým svěžím vínem:

  Nakup Svatomartinské a mladé víno u svého vinaře

  Věděli jste: Tradice Svatomartinského vína sahá až na dvůr císaře Josefa II. Již tehdy bylo zvykem připíjet si na den svatého Martina poprvé novým vínem. V tento den totiž vinařům, kteří hospodařili u větších sedláků, končila služba. Její pokračování se na další rok dojednávalo při skleničce prvního vína z podzimní sklizně a nad hutnými pokrmy z pečené husy a koláči.

  Svatomartinská vína můžete poprvé otevřít 11. 11. v 11:00 h!!

  svatomartinske2020

 • Vybrali jsme adepty na Velkou bílou a červenou Slípku 2018

  Členové Velké Slípky zasedli k finálnímu stolu a vybrali Velkou červenou a Velkou bílou Slípku ročníku 2018, která půjde do prodeje v roce 2021.

  Co můžeme již teď odtajnit je, že postoupilo 9 červených 8 bílých jedinečných vín pod známkou Slípka. 

  Pokud si chcete ukrátit čas do nového ročníku Slípky, aktuálně je v prodeji ročník 2017 nebo případně starší - stačí se ptát u svého vinaře. Jejich seznam najdete na >>>

  KDE KOUPIT SLÍPKU

  ZatrideniSlipky2018 02
  ZatrideniSlipky2018 03
  ZatrideniSlipky2018 01
  ZatrideniSlipky2018 04
  ZatrideniSlipky2018 05
  Pozvani Sklep

   

archiv starších aktualit

Velkobílovičtí vinaři, spolek
Hlavní č. ev. 97, 691 02 Velké Bílovice
IČ: 22682473
DIČ: CZ22682473
www.velkebilovice.com
www.velkobilovictivinari.cz

Komunikace s médii
info@velkobilovictivinari.cz

Aplikace Velkobílovičtí vinaři
Webové verze aplikace

Sledujte nás na Facebooku

Stahujte BEZPLATNĚ aplikaci Velkobílovičtí vinaři.

QR googleQR apple