• Velká Slípka i etiketa "Sedlákova" jsou nejlepší obaly světa 2019

    Včera 15. května jsme ve Slovanském domě/The Empire Hall v Praze převzali cenu v rámci "WorldStar Packaging Awards 2019" v kategorii "Beverages category". Řadíme se tak mezi " Worldstar Winners 2019". 

    "Velká Slípka je ochranná známka pro špičková vína vyráběná skupinou 54 vinařů z Velkých Bílovic. Materiál ze 100% bavlny je dobře kombinován s ražbou a ražbou za tepla. Slípka je plasticky zvýrazněna zlatými a průhlednými fóliemi. Podrobný vzor pochází z místních folklórních motivů. Symbol Slípky pochází z vtipné přezdívky používané v místní vesnici po mnoho generací. Svaz vinařů Velkých Bílovic se hrdě rozhodl přijmout symbol Slípky a dát ho na etiketu vína. Projekt je příkladem úspěšné regionální spolupráce." Zdroj: www.worldstar.org

    Ocenění "světový obal 2019" v kategorii Nápoje získala také další vinná etiketa z Velkých Bílovic, a to jedinečná černá etiketa se zlatými prvky Rodinného vinařství Sedlák. Nominaci do globální soutěže o nejlepší obaly světa získaly obě etikety díky vítězství v národní soutěži Obal roku 2018. Mezinárodní soutěž každoročně organizuje světová organizace World Packaging Organisation, jenž se zasazuje o neustálý pokrok v oblasti designu a technologie obalů. Obě etikety byly vytvořeny břeclavskou společností ETIFLEX, s.r.o.  

    Velká gratulace tak patří celému týmu tiskárny Etiflex (zejména majitelům a manželům Hotařovým). Poděkování samozřejmě putuje i Lukáši Průdkovi, který se postaral o design etiket. Velké díky náleží i předsedovi "Slípky" Milanu Sedlákovi, předsedovi spolku Velkobílovičtí vinaři Ing. Františku Zapletalovi a v neposlední řadě všem vinařům za dlouholetou obětavost a vzájemné porozumění při tvorbě našeho příběhu Velké Slípky.

    Slipka Obal10
    Slipka Obal13
    Slipka Obal14
    Slipka Obal4
    Slipka Obal5
    Slipka Obal9
    Slipka Obal7
    Sedlak Wop2019
    Slipka Obal1

  • Výstava vín Víno 66, 6 a nic víc už tuto sobotu

    Už tuto sobotu 11. května se uskuteční v Kulturním domě ve Velkých Bílovicích Výstava vín spojenou s největší výstavou naturálních vín v ČR - Víno 66,6 a nic navíc

    Vstupné 300 Kč zahrnuje neomezenou degustaci, sklenici, propisku a katalog. Součástí výstavy je prezentace zemědělské techniky, vinařské technologie a ochutnávka holandských sýrů. Vyhlášení šampionů výstavy v 13 hodin. Od 15 hodin bude hrát cimbálová muzika Osičkovi.

    Spolek Velkobílovičtí vinaři vás srdečně zve na jedičnou degustaci vín.

     

    vystava naturalni2019

  • Stavte se "Za vinařem do Velkých Bílovic 2019"

    Jen pár týdnů po letošním 14. ročníků "Ze sklepa do sklepa" můžete opět od 25. dubna ochutnávat vína z Velkých Bílovic. Po dobu 19. týdnů máte možnost navštívit své oblíbené vinaře během tradiční akce "Za vinařem do Velkých Bílovic".

    Postupně tak otevře své dveře celkem 51 vinařství. Akce trvá až do 4. září. Tradičně lze ochutnat min. 8 druhů vín za 200 Kč na osobu.

    Více o akci i konkrétní termíny Za vinařem do Velkých Bílovic 2019 

    zaVinarem2019

  • První dubnovou sobotu putovalo Velkými Bílovicemi rekordních 6 274 návštěvníků

    Celkem 52 sklepů Spolku Velkobílovických vinařů otevřelo svá vinařství k jedinečné ochutnávce vín v rámci 14. ročníku Ze sklepa do sklepa 2019.

    „Na letošní akci Ze sklepa do sklepa dorazilo 6274 návštěvníků. O třiadvacet lidí víc, než byl dosavadní rekord,“ informuje za organizátory předseda spolku František Zapletal. Už kolem 9 hodiny ranní se začaly scházet první stovky návštěvníků, aby si vyzvedly nebo zakoupily své vstupenky. V kulturním domě ve Velkých Bílovicích obdržely originální kapsičku s logem Ze sklepa do sklepa, letos v nepřehlédnutelné růžové barvě, skleničku s logem Slípky, katalog vinařů, mapu vinařství a kupóny nejen na víno, ale i kávu, vodu, polévku nebo třeba bagetu.

    Vína nejen nového ročníku 2018 mohli návštěvníci degustovat na celkem třech trasách s označením Bílá, Stříbrná a Zlatá. Mezi těmito trasami na ploše největší vinařské obce ČR rozváželo milovníky vína několik autobusů. Každé vinařství si pro degustátory připravilo drobné pohoštění v podobě tradičních pomazánek, sádla, škvarků a gastronomické lahůdky nabízela i řada stánků s občerstvením po celých Velkých Bílovicích.

    „Poděkování spolku vinařů patří nejen návštěvníkům ale také sponzorům a městu Velké Bílovice. Opět na viděnou se budeme těšit na 15. ročníku Ze sklepa do sklepa 4. 4. 2020“, pozval Zapletal.

    Vylosovaní výherci (hrací list ZSDS 2019):

    • 1. cena (2 bedny vína) - Martina Provazovíková, Praha 9
    • 2. cena (1 bedna vína) - Štěpánka Ječmínková, Beroun
    • 3. cena (1 bedna vína) - Dušan Káňa, Šenov

    15. ročník Ze sklepa dos sklepa - 4. dubna 2020. 

    zsds2019

    zdroj foto: breclavskydenik.cz

  • Autobusová doprava za všech penzionů a hotelů zajištěna

    Letos je zajistěna je autobusová doprava ze všech penzionu a hotelů z okolí  - ODJEZDY NAJDETE ZDE - a po celý den budou mezi jednotlivými trasami jezdit kyvadlově také "vinné autobusy".

    Časy "vinných autobusů" pro odjezdy po jednotlivých trasách najdete v mapce, kterou obdržíte u pokladny spolu se vstupenkou na místě v den konání Ze sklepa do sklepa 2019.

    Autobusy/odjezdy ze všech ubytovacích zařízení a také večerní odjezdy jsou ZDARMA a nejsou součástí vstupenky. Velkobílovičtí vinaři proto neručí za správné časy odjezdů a zda autobusy kapacitně zvládnou reagovat na aktuální počet účastníků a zájemců o odvoz.

    Těšíme se na viděnou už tuto sobotu 6. 4. 2019. Vaši Velkobílovičtí vinaři

    Vše důležité o letošním 14. ročníku Ze sklepa do sklepa 2019

    44

  • Volné pokoje v Lednici s odvozem na Ze sklepa do sklepa

    1. Relax Hotel Štork Lednice nabízí 3 volné pokoje včetně zajištění odvozu.

    Adresa hotelu:
    Relax Hotel Štork s.r.o.
    Čechova 272, Lednice

    Vícen info na tel: +420 732 935 523  (Ing. Dagmar Štorková) nebo www.relaxhotelstork.cz

    2. Apartmán André nabízí vloné pokoje

    Více info:  www.apartmanandre.cz, mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,  tel. +420 601 201 201,  +420 605 239 332

  • Co byste měli ještě vědět k letošnímu Ze sklepa do sklepa

    Už jen necelých 14 dní zbývá do letošního 14. ročníku putování za vínem po Velkých Bílovicích - Ze sklepa do sklepa 2019. Přinášíme ještě pár důležitých informací:

    • Všechny pokladny (označení INFOCENTRUM 1, INFOCENTRUM 2 a "REZERVACE") pro výdej rezervací i prodej vstupenek budou otevřeny od 9:00 h (vinařství jsou otevřena od 11:00 do 19:00 h)
    • Počet vstupenek je zcela neomezený.
    • Na pokladně v infoncentru 1 je možné nově platit také kartou.
    • Zajistěna je autobusová doprava ze všech penzionu a hotelů z okolí (ODJEZDY NAJDETE ZDE) a po celý den budou mezi jednotlivými trasami jezdit kyvadlově "vinné autobusy".
    • A kdo už si raději objednává ubytování ihned na další ročník, tak můžeme prozradit, že nový termín 15. ročníku Ze sklepa do do sklepa je 4. 4. 2020.

    Vše o letošním 14. ročníku Ze sklepa do sklepa 2019

    76

  • Výstava vín s největší výstavou naturálních vín v ČR

    Spolek Velkobílovičtí vinaři vás zve na tradiční Výstavu vín spojenou s největší výstavou naturálních vín v ČR, která se uskuteční v sobotu 11. května od 9 hodin v Kulturním domě ve Velkých Bílovicích.

    Vstupné 300 Kč zahrnuje neomezenou degustaci, sklenici, propisku a katalog. Součástí výstavy je prezentace zemědělské techniky, vinařské technologie a ochutnávka holandských sýrů. Vyhlášení šampionů výstavy v 13 hodin. Od 15 hodin bude hrát cimbálová muzika Osičkovi.

    vystava naturalni2019

  • 14. ročník Ze sklepa do sklepa 2019 už 6. 4.

    Velkobílovičtí vinaři si vás dovolují pozvat na největší ochutnávku vín - již 14. ročník Ze sklepa do sklepa ve Velkých Bílovicích, který se bude konat v sobotu 6. dubna 2019. Otevřeno bude celkem 52 vinných sklepů. 

    Už nyní si v on-line předprodeji můžete zakoupit vstupenku na tuto jedinečnou akci konající se v nejvěštší vinařské oblasti ČR. Abychom zajistili rychlejší odbavení u podkladen a rychlejší vyzvednutí lístků zakoupených předprodeji, dají se v předprodeji zakoupit pouze 4 vstupenky a více. Ideální pro skupiny.

    Vstupenky, jejiž počet je zcela neomezený, lze také zakoupit na místě v den konání akce na INFOCENTRUM 1 a INFOCENTRUM 2.

    Vše o letošním 14. ročníku Ze sklepa do sklepa 2019

    15

  • Slípka i Sedlák s koněm slaví úspěch

    A tentokrát mimořádně nejde o ocenění vinařské, ale ocenění designu, resp. obalovém designu.

    Jak etiketa Velké Slípky, tak vinná etiketa pro Rodinné vinařství Sedlák se symbol oráče s koněm zvítězily v celosvětové obalové soutěži WorldStar Packaging Awards, kam se nominovaly díky vítězství v národní soutěži Obal roku 2018. Obě tyto krásné etikety vyrobila a vytiskla břeclavská společnost Tiskárna ETIFLEX, s.r.o. Design etiket navrhl pro obě vína grafik Lukáš Průdek.

    Podrobnější informace najdete na webu www.worldstar.org

    slipka sedlack oceneni

archiv starších aktualit

Velkobílovičtí vinaři, spolek
Krátká 88, 691 02 Velké Bílovice
info@velkebilovice.com
www.velkebilovice.com

Komunikace s médii
info@velkebilovice.com 

IČ: 22682473
DIČ: CZ22682473